Keresés
Enciklopédia közösség |Enciklopédia válaszok |Küldje el kérdését |Szókincs |Feltöltés ismeretek
Előző 1 Következő Válassza ki a Pages

Japán labdarúgó-válogatott

Japán labdarúgó-válogatott a hagyományos ázsiai csapat az elmúlt hat Ázsia-kupa négyszer nyerte meg a világbajnokság Dél-Afrikában a negyedik alkalommal a japán csapat a világbajnokság döntőjében. A legjobb eredménye a megszüntetése fordulóban a világbajnokság, hogy adja meg a World Cup 2002-es és a 2010-es világbajnokság Dél-Afrikában. Japánban jelenleg az edző a nemzeti férfi labdarúgó-válogatott az olasz edző, Alberto Zaccheroni.Csapat profil

Japán az egyik legjobb csapat Ázsiában, az utóbbi hat Ázsia-kupa négyszer nyerte meg a világbajnokság Dél-Afrikában ez a negyedik csapat a világbajnokság döntőjében. Japán Labdarúgó kezdeti sikerek 1968-ban tették a férfi labdarúgó bronzérmet a mexikói olimpián. De az igazi emelkedés 1993-ban kezdődött, hogy létrehozza a J-League Japán professzionális labdarúgás nagyban megkönnyítette a folyamat korszerűsítése az országos szinten.

Október 28, 1993, Japán volt az első csapat Irakban vannak az utolsó 30 másodperc, hogy döntetlen az utolsó fordulóban a minősítő, az első alkalommal a World Cup csapat profi játékos nem sikerült, a japán rajongók a "Doha fájdalom." De a siker a csapat a World Cup 1998-ban, egyre erő a világ futball. 2002-ben Japánban, az egyik a fogadó ország a világbajnokságon jó teljesítményt, szerzett 16. Az utolsó világbajnokság, a csapat nem érte el a második szakaszban.

Ebben a japán csapat, a legnagyobb márka kétségkívül az egykori kelta csillag Shunsuke Nakamura mag, a lépés, hogy a spanyol csapat a 2009 nyarán. Egy másik érdekes játékos Keisuke Honda, és Shunsuke Nakamura, ő is egy zseni ballábas játékos, védelmében, 31 éves Yuji Nakazawa egy vezető, ő képviselte a válogatott Japánban több mint 90-szor, a csapat harmadik Játékos előélete látszat. Ehhez a világbajnokság, Japán nagyon nagy cél, edző Takeshi Okada azt mondta: "nem fogunk változtatni a játékstílusa, mert amikor én meg az alap-stílusú játék a csapatnak, a szemek zárva legyőzte a világ A legjobb csapat, a mi célunk az, hogy törekedjen az elődöntőben Dél-Afrikában. "a World Cup, megverték Dánia és Kamerun, sikeresen jogosult, kieséses fordulóban, a Penalty, Yuichi Komano hiányzott az utolsó 3:05 vereség Paraguay, nem érte el a negyeddöntőbe. 2010,9 hónapos olasz marsall Zaccheroni, Takeshi Okada lemondott, miután a világbajnokság, hogy vegye át a japán nemzeti csapat edzője, és vezette a csapatot, hogy a 1-0 hazai vereség az első kiállításán, a tulajdonos Macy és a többi játékos Argentínában, véget Japán Argentína A hat-game vesztes sorozatom rekordot.

Negyedszer nyerte meg az Ázsia Kupát

2011 Ázsia-kupa Pekingben 29-én este, hogy bevezesse a bajnoki match-up. Japán csapat és az ausztrál csapat után 120 perces ádáz csata, támaszkodva helyettesítő csatár Li Zhongcheng 109 perc extra idő célja, 01:00 tan "Socceroos", a negyedik Ázsia-kupa törekvéseit.

Japán és Ausztrália csapatok 17 játékok történetében a háború, a japán csapat 5 győzelem, 6 döntetlen és 6 veszteségek egy kicsit vesztesek, a 24 hiba, nem 23 golyó. Azonban, ha a két csapat játszotta az utolsó ázsiai Kupa 1/4 döntő, a japán csapat a büntetés, ha az ausztrál csapat megszűnt.

Talán a végső nyomás, mindkét csapat gondosan tanulmányozta megnyitása után, a két fél igazán hatékony lövés szánalmas, unalmas, a végén az első félidőben.

Mint Ázsia első két rangsorolt ​​ellenfelek, a védelem és az általános értelemben az ausztrál csapat páratlan Ázsiában, míg a japán csapat lábánál a technológia és a legszebb rövid át penetráció. "Nagyon örülünk, hogy képes menni a végső, az ausztrál csapat egy nagyon erős csapat, de rúgott a saját stílusát az utolsó, aki bizonyította, hogy a világ legtisztább japán futball." Captain Hasebe Cheng szerint a meccs előtt.

Japán 65. percében, miután a kapitány Tomosuke szállítási bal első áttörés a labdát, nem őrzött Shinji Okazaki fejléc a központtól, de a labda felső oldalon.

Ausztráliában nem kellett, az első 71 percben, amikor csatár Kewell egyetlen lehetőség, a terület előtt a bal láb sújtotta az ajtót lábukkal a japán kapus tagadta a labdát, nem fogadott pontszerzési lehetőségeket.

Nehéz versenyezni a két fél lépett 90 percen belül az extra időt, Japán edzője Alberto Zaccheroni 98 percig, amikor Li Zhongcheng helyébe csatár Ryoichi Maeda, továbbra is nyomást gyakorolni az ausztrál csapat.

Mint isteni beavatkozás, a japán csapat a 109 perc a használata Li Zhongcheng sortűz a tankönyv cél, 01:00 lore ellenfelek.

Japán Keisuke Honda csapata megtenni, hogy a legjobb játékos díjat.

Mivel a december 2012 japán csapat FIFA rangsor emelkedett 23. 1998 előtt, a legjobb eredményt az első kilenc.